12 червня 2016 року на Одеському іподромі відбудуться змагання для коней чистокровної верхової та рисистих порід, в тому числі традиційні призи

09.06.2016

12 червня 2016 року на Одеському іподромі відбудуться змагання для коней чистокровної верхової та рисистих порід, в тому числі традиційні призи: 

- для чистокровної верхової породи: Приз Великий Літній (2000 Guineas) - 1 група, Приз Дєрзкого, Приз Заповіді (1000 Guineas), та Приз Літній.

- для рисистих порід: Приз Барса, Приз Вітра, Великий трирічний орловський, Літній трирічний відкритий.

Попередній запис коней на скачки можна подивитись ТУТ.

Приз Дєрзкого

Дєрзкий, жеребець чистокровної верхової породи, 1954 р.н. (Дуглас - Заповєдь),  скакав у Москві та Львові. Переможець Приза м. Москви, був 3-м у Великому Всесоюзному Призі «Дербі» і в призі ім. Калініна. Провідний плідник СРСР в 1972-1978 р.р. Дав 4-х переможців призу «Дербі»: Гудзона («Дербі» у Львові та Москві), Герольда, Суздаля і Флорідона.

Видатним потомком Дєрзкого був призер «Дербі» 1978 року - жеребець Аден. Він виграв приз Європи, обігравши найкращих коней Франції, Англії та Німеччини. Аден, єдиний радянський переможець Призу Європи після великого Аніліна. Пізніше дербістом став ще один внук Дєрзкого - Декабрист. Висококласним сином Дєрзкого з інбридингом IV-III ступеня на Граніта II був Суздаль - переможець «Дербі».

Від нього отримані "оксистки" Едіт, Асторга, Гіда, другі призери Окса - Андора, Енна, Редакція, Досада; переможець призу ім. Будьоного - Герольд, приза СРСР - Герольд і Флорідон.

Він дуже сильно вплинув на чистокровне кіннозаводство СРСР.

Приз Зaпoвіді

Заповідь – кобила чистокровної верхової породи, 1945 р.н. (Пpеcc Ганг-Замбезі), народжена в Дeркульcькому кінному зaводі. Дала висококласних іподромних бійців і плідників Дєрзкого 1954 р.н. і Задорного 1955 р.н.

Потрійна Корона

Скачки на приз Потрійної Корони (Triple Crown) є найпрестижнішими та найвідомішими в світі. У різних країнах є свій кубок Потрійний Корони, який вручається переможцю трьох складних скачок поспіль. Також, переможець вигравший послідовно три скачки, нагороджується титулом "Тричі вінчаний".

Для багатьох професіоналів такий приз залишається тільки в мріях, так як виграти його надзвичайно складно. Перемога в такому складному і престижному змаганні - результат величезної праці та злагодженості команди: тренера, жокея, коня.

Окремо для трирічних кобил в Англії проводяться спеціальні змагання на кубок Потрійної Корони, в яких умови виграшу такі самі - прийти першим в трьох скачках, але для кобил змагання менш складні: «1000 гіней», «Окс» і «Сент Леджер».

У Великобританії, на батьківщині заводчиків чистокровних порід, скачки за участю трирічних коней, англійці стали проводити з 1779 року. Термін "Потрійна Корона" вперше з'явився в Англії в 1853 році, коли з'явився перший переможець всіх трьох класичних скачок, який мав кличку «Західний Австралієць».

Англійську «потрійну корону» отримує переможець, послідовно зайнявший перші місця в одному сезоні на трьох перегонах:

1. Скачки «2000 Guineas» (2000 гіней)

2. Скачки «Derby» (Дербі)

3. Скачки «St. Leger» (Сент Леджер)

Великий літній приз (2000 гіней)

Вперше відбулася 18 квітня 1809р. П’ятьма роками раніше передувало введення версії для кобил тільки 1000 гіней. Обидві скачки були засновані Жокей-Клубом під керівництвом сера Чарльза Банбері, який раніше став одним із засновників Дербі в Епсомі. Скачки були названі відповідно до їх початковим призовим фондам (піддослідним склав 21 шилінгів, або £ 1,05).

До середини 1860-х років, "2000 гіней" вважався одним з найпрестижніших призів Великобританії для коней трьох річного віку. П'ять провідних подій для цієї вікової групи, які характеризується збільшенням дистанції, стали відомі як «Класики». Пізніше концепція була прийнята в багатьох інших країнах.

 

Також відбудуться змагання за головний приз для коней орловської рисистої породи - ПРИЗ БАРСА. Приз «Барса» — головний приз для чотирирічних рисаків орловської породи. Його також неофіційно називають «орловським Дербі». Назву свою отримав приз на честь сірого жеребця по кличці Барс I, що став родоначальником орловської рисистої породи. - дізнатися більше