Зупинити корупцію та зберегти галузь конярства дозволить конкурентна та прозора приватизація

02.09.2015
 
Через корупцію та неефективність державних кінних заводів Україна щороку втрачає близько 10 млн дол. Про це повідомляє ВВС з посиланням на радника Міністра аграрної політика та продовольства, заступника голови робочої групи з питань роздержавлення держпідприємств Олексія Зубрицького.
 

Нагадаємо, 14 кінних заводів – філій ДП «Конярство України» загалом мають понад 40 тис. га земель. За словами Олексія Зубрицького, саме використання цих ділянок формує до 80% прибутку державних кінних господарств. Ще 15% припадають на вирощування інших тварин, а утримання коней забезпечує лише 5% надходжень. «У нас багато тіньових бізнесменів, які користуються доступом державних підприємств до земель, ймовірно, абсолютно безкоштовно. Вони забирають собі весь прибуток, залишаючи витрати державним підприємствам. Це найбільша проблема», — заявив Олексій Зубрицький.

Наприклад, Дібровський кінний завод, заснований ще в 1888 році, утримує 270 коней. Крім того, тут вирощують свиней і корів, а також виготовляють мед і ферментоване кобиляче молоко. Більшість прибутку отримують від 5,5 тис. га, на яких вирощують пшеницю, сою та овес. Зі свого боку держава фактично не здатна контролювати використання власних активів, адже переважна більшість кінних заводів не мають правовстановлюючої документації на нерухомість та землю.

Зупинити корупцію та зберегти галузь конярства як таку, на думку Олексія Зубрицького, дозволить конкурентна та прозора приватизація. Цю позицію поділяє і директор ДП «Конярство України» Денис Птушко, який вважає предприватизаційну підготовку філій своїм пріоритетним завданням на посаді.