Напруга навколо філії «Запорізький кінний завод № 86»

             Напруга останніх тижнів навколо філії «Запорізький кінний завод № 86» державного підприємства «Конярство України» потребує деяких роз’яснень з офіційних джерел.

            ДП «Конярство України» є законним землекористувачем земель, якими філія «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України» користується на території Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, оскільки відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України N 2305-р від 1 грудня 2010 року «Деякі питання розвитку конярства» та наказу Міністерства аграрної політики України №33 від 01.02.2011 «Про реорганізацію державних підприємств, діяльність яких пов'язана з розвитком конярства» ДП «Конярство України» є правонаступником всіх прав та обов`язків 14 державних підприємств, діяльність яких пов`язана з розвитком конярства, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики, у тому числі і ДП «Запорізький кінний завод №86».

            ДП «Запорізький кінний завод № 86» використовував землю площею 8807,5 га для ведення громадського сільськогосподарського виробництва згідно із державним актом на право користування землею серія Б № 098561, який був виданий Запорізькому конезаводу Новомиколаївського району Запорізької області УССР виконавчим комітетом Новомиколаївської районної Ради народних депутатів, відповідно до якого земля закріплена за землекористувачем в безстрокове і безоплатне користування. Акт зареєстровано в Книзі записів  державних актів на право користування землею за № б/н . Акт видано 1990 р.

            Згідно із довідкою про кількісну та якісну характеристику земельної ділянки, виданою Відділом Держкомзему у Новомиколаївському районі Запорізької області від 09.02.2012      № 5221, ДП «Конярство України» має в користуванні 7123,8 га земель на території Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, з урахуванням змін, внесених в землекористуванні та сторонніх землекористувачів, що відповідає даним, зазначеним в Передавальному акті від ДП «Запорізький кінний завод № 86» до ДП «Конярство України» від 05.08.2011, який того дня затверджено заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

            Згідно із зазначеним Передавальним актом від ДП «Запорізький кінний завод № 86» до ДП «Конярство України» перейшло не тільки право безстрокового користування землею на території Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, а й нерухоме та рухоме майно, у тому числі будівля центральної контори.

            Крім того, звертаємо особливу увагу, що право постійного користування землею за ДП «Запорізький кінний завод № 86», цільове призначення та правонаступництво ДП «Конярство України» встановлено Господарськими судами різних інстанцій, а саме: рішеннями Господарського суду Запорізької області від 08.09.2011 та від 13.12.2011 у справі № 15/5009/4275/11, постановою Донецького апеляційного суду від 22.02.2012 у справі № 15/5009/4275/11 та Постановою Вищого господарського суду України від 22.01.2013, в яких також зазначено, що «Доказів скасування державного акта на право користування землею суду не надано».

            Керуючись пунктом 12 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», а в подальшому на виконання наказу Міністра аграрної політики та продовольства України від 02.06.2015 № 201 «Про проведення інвентаризації державного майна, оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна та права користування земельними ділянками» з метою переоформлення права постійного користування земельними ділянками  ДП «Конярство України» неодноразово зверталося до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області щодо отримання дозволу на розробку документації із землеустрою. Проте, Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області, стримувало переоформлення права постійного користування шляхом відмови у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою.

            Натомість, відповідно до констатуючої частини Постанови Новомиколаївського відділення Пологівського відділу поліції Головного управління національної поліції у Запорізькій області про закриття кримінального провадження від 06.02.2018 року (кримінальне провадження № 42017081350000309) від 11.12.2017 зазначено, що «рішенням Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області 27 грудня 2016 року № 02 «Про створення комунального підприємства» створено комунальне підприємство «Зоря Сходу» (Трудова сільська рада є єдиним засновником комунального підприємства зі статутним капіталом 100 грн.). В подальшому зазначене підприємство звернулося до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області з клопотанням про надання дозволу на відведення земельних ділянок в трьох масивах орієнтовною площею  2015,0 га; 2351,5957 га та 1574,1528 га. Зазначені землі знаходяться в постійному користуванні ДП «Конярство України» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України N 2305-р від 1 грудня 2010 року, наказу Міністерства аграрної політики України № 33 від 01.02.2011 та перелічених вище рішень судів різних інстанцій.

            Таким чином, депутати та голова Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області Новак Г.М. під час прийняття рішення та подання клопотання до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області проігнорували розпорядження Кабінету Міністрів України, наказ Мінагроплітики України та рішення судів, а також порушили вимоги ст.ст.149 та 151 Земельного кодексу України, не отримавши згоди постійного землекористувача ДП «Конярство України» на відчуження земельних ділянок постійного користування, погодженої на той час Уповноваженим органом управлінням - Міністерством аграрної політики та продовольства України та арбітражним керуючим.

            Тобто, здійснили спроби заволодіти земельними ділянками ДП «Конярство України» та породили земельний спір, який ДП «Конярство України» вирішувало протягом останніх чотирьох років в судовому порядку.

            На даний час за ДП «Конярство України» відповідно до діючого законодавства зареєстровано право постійного користування на площу 3122,1339 га та видано Витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. На решту площі 1936,2148 га Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області видало накази про надання дозволу на розробку документації із землеустрою. Укладено договори на розробку проектів землеустрою, які  вже на стадії погодження.

            Слід зазначити, що не коректні дії голови Новак Г.М. стримують переоформлення прав на землю ДП «Конярство України», у зв’язку з чим затягується у часі процес приватизації земель ДП «Конярство України» працівниками цих підприємств, а також працівниками державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров'я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерами з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

            Нехтуючи Постановою Вищого господарського суду України від 22.01.2013 за заявою сільського голови Новак Г.М. поліцією відкрито кримінальне впровадження за статтею 197-1 Кримінального кодексу України, інкримінуючи ДП «Конярство України» самовільне зайняття земельної ділянки Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області.

            Вважаємо дії голови Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області такими, що порушують вимоги не тільки земельного законодавства, а й Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», створюють напругу серед населення Трудової сільської ради та блокують процес приватизації земель ДП «Конярство України».

            Філія «Запорізький кінний завод № 86» ДП «Конярство України» сумлінно сплачує як земельний податок, так і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Дійсно, існує заборгованість за пару останніх місяців внаслідок арешту рахунків ДП «Конярство України» в т.ч. філії «Запорізький кінний завод № 86». Виконавче провадження, на основі якого було заблоковано рахунки, ґрунтується на кредиторській заборгованості, переважна частина якої виникла з вини керівників Запорізької філії, і в першу чергу Войного О.В.

            Заборгованість в понад 6 млн.грн. по сплаті земельному податку існує лише в уяві голови сільради Новак Галини Миколаївни та її вірних посіпак, в тому числі і співробітників Новомиколаївського відділення поліції , якими було відкрито кримінальне впровадження за статтею 197-Кримінального кодексу України, інкримінуючи ДП «Конярство України» самовільне зайняття земельної ділянки Трудової сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, які ще не одноразово спробують привласнити державні землі ДП «Конярства України».

            Керівництво  ДП «Конярство України» буде і надалі вживати всіх заходів щодо припинення незаконного втручання в фінансово-господарську діяльність підприємства, збереження майна та виведення підприємства з банкрутства.