Бути чи не бути свинофермі філії "Запорізький кінний завод № 86"

Черговий візит виконуючого обов'язки директора ДП "Конярство України" Зінченка К.М. до філії "Запорізький кінний завод № 86" зафіксував жахливі умови утримання свиней, антисанітарію у свинарнику та мор молодняку. Загиблі поросята лежать ось тут же, майже під ногами.

Свині п'ють брудну воду, у який персонал мив до того руки. У стійлах неприбрано і стоять калюжі.

Будівля свинарника не білена, дах покосився й світить проріхами.

На 1 березня 2020 року у філії "Запорізький кінний завод № 86" ДП "Конярство України" утримувалося більше 2000 голів свиней. Аналіз фінансових результатів за 2017-2019 роки виявив, що свинарство не тільки не приносить прибутків, а й завдає збитків кінному заводу.

Розпорядженням від 17 лютого 2020 року № 312 в.о. директора ДП "Конярство України" Зінченко К.М. зобов'язав провести реалізацію всього наявного поголів'я свиней, в тому числі працівникам у рахунок зменшення суми заборгованості по заробітній платі.

Але активна група робітників свиноферми у складі бригадира на дільницях основного виробництва Шишляннікової Н.І., головного зоотехніка Білозуб С.В. та ветеринарного санітара Бельмеги А.Ф. перешкоджають закриттю свиноферми, продовжуючи знущання над тваринами.

Попереднє керівництво ДП "Конярство України" закривало очі на порушення санітарних правил та сприяло злочинній халатності з боку бригадира СФ-1 Шишляннікової та її підлеглих.

Нинішнім керівництвом ДП "Конярство України" проводиться службове розслідування та збір матеріалів для притягнення винних у катастрофічному стані свиноферми та завданні збитків державі.