ДП «Конярство України» проаналізує роботу кінних заводів

26.03.2015

Державне підприємство «Конярство України» проведе детальний аналіз роботи і матеріально-технічний стан кінних заводів та підготує пропозиції щодо їх розвитку. Про це повідомив в.о. директора компанії Денис Птушко.

В структуру ДП «Конярство України» входять 14 філій, які забезпечують розведення племінних коней п’яти порід — української верхової, орловської рисистої, російської рисистої, чистокровної верхової та новоолександрівської ваговозної. Загальна кількість поголів’я станом на 1 березня становить 1657 голів. В структурі ДП зайняті понад 820 працівників.

За словами Дениса Птушко, розвитку галузі наразі перешкоджає ціла низка проблем. Серед головних — кредиторська заборгованість, що перевищує 100 млн грн, застаріла матеріально-технічна база, відсутність фінансування та правовстановлюючих документів на землю. Зокрема, такою документацією забезпечена лише одна філія — Дніпропетровський кінний завод №65. «Тобто з 43,7 тис. га ріллі документи оформлені лише на 6 тис. га, або на 13% від загальної площі. Нашою першочерговою метою є наведення ладу саме у майнових питаннях, адже без цього неможливий подальший розвиток та залучення інвестицій. У найближчий час ми завершимо оформлення права власності на землю ще для трьох підприємств, відповідні домовленості та взаєморозуміння вже досягнуті», — проінформував Денис Птушко.

Разом із оформленням правовстановлюючих документів ДП планує провести детальний аналіз стану заводів та іподромів, за результатами якого надасть пропозиції щодо їх розвитку та реформування. «Деякі філії знаходяться у задовільному стані та мають непогані перспективі, проте інші фактично зупинені та навіть не мають власних коней. У майбутньому вони можуть бути об’єднані або запропоновані до приватизації. Приватний власник та належне фінансування знову зробить ці підприємства діючими та ефективними», — додав Денис Птушко.

Крім того, керівництво ДП «Конярство України» має намір сприяти запровадженню державно-приватного партнерства в галузі, а також активізувати проведення виставок та презентацій найкращих порід коней. Серед завдань сьогодення — завершення посівів кормових культур. Їхня площа прогнозується на рівні минулого року.